صفحه اصلی
بلاگ
مقاله
آموزش بندکشی سرامیک با چسب {آسان و در دسترس}
آموزش بندکشی سرامیک با چسب {آسان و در دسترس}

آموزش بندکشی سرامیک با چسب {آسان و در دسترس}

نحوه بندکشی سرامیک با چسب یکی از رایج ترین سوالاتی است که کاربران از ما می پرسند. بندکشی ساختمان ها اقدامی برای تعمیر یا ساخت خانه ها است که اصول و قواعد خاص خود را دارد.

همچنین این کار با مواد مخصوصی انجام می گیرد که چسب بندکشی سرامیک یکی از آن هاست. البته در کنار آن می توان از دوغاب سیمان سفید یا خمیر بندکشی ضد آب هم استفاده کرد. قدم به قدم با آموزش بندکشی سرامیک در این مطلب همراهمان باشید.

بندکشی سرامیک چطور انجام می شود؟

خوشبختانه انجام بندکشی به مهارت خاصی نیاز نداشته و هر فردی با مقداری آموزش نیز از عهده انجام آن بر می آید. در صورت علاقه به کارهای ساختمانی و با استفاده از توصیه ها و نکات ارائه شده، می توان بندکشی را به بهترین شکل انجام داد. این اقدام برای مکان های مرطوب که احتمال نفوذ آب به زیر کاشی و سرامیک وجود دارد، ضروری است.

برای این منظور نخست باید سطح مورد نظر را عاری از هر گرد و غبار و آلودگی کنید که تمام این پروسه باید دو یا سه روز پس از نصب کاشی ها ترتیب داده شود. افرادی در همان ابتدای نصب کاشی ها شروع به بندکشی می کنند که این کار بازدهی لازم را در ادامه نخواهد داشت.

انجام بندکشی به روش سنتی با پودر سنگ و دوغاب

انجام بندکشی به روش سنتی

برای بندکشی به شیوه سنتی باید مقادیری از دوغاب سیمان به همراه پودر سنگ را آماده کرد. مقدار مورد استفاده از پودر سنگ و دوغاب به عواملی نظیر اندازه و تعداد سرامیک ها بستگی دارد. در کل برای هر متر مربع از آن حدود 1 لیتر مواد لازم است.

مواد بندکشی رنگ های متنوعی داشته و باید با رنگ کاشی یا سرامیک شما هماهنگ باشد. از دوغاب برای بندکشی سرامیک های کف استفاده می شود، در حالی که سرامیک های روی دیوار باید با خمیر بندکشی شوند.

در آموزش بندکشی سرامیک باید به مایع یا خمیری بودن محصول توجه داشت. در صورت بندکشی سرامیک کف می توان مایع را با وسیله ای روی همه جا پخش کرد. زمانی که سطح خشک شد، دوغاب های اضافه را با یک تی نمدار پاک کنید.

بندکشی دیوارها بیشتر با دست انجام می شود و برای انجام آن باید حتما از دستکش استفاده کرد. در پایان هم سطح کردن بندکشی ها با یک چوب ،  اسفنج نمدار یا وسایلی مشابه با آن امکان پذیر است.

نقش خمیر بندکشی برای سرامیک و کاشی

نقش خمیر بندکشی برای سرامیک و کاشی

استفاده از دوغاب تا حد زیادی قدیمی شده و خمیرهای بندکشی جای آن ها را گرفته اند. این خمیرها هیچ نیازی به اضافه کردن آب یا مواد دیگر نظیر سیمان ندارند و اکثر آن ها با فناوری نانو به وجود آمده اند.

ترکیب فیلرهای معدنی و رزین های اکریلیک سبب ساخته شدن خمیرهای بندکشی سرامیک می شود. همچنین خمیرها تنوع خوبی به لحاظ رنگ و برند سازنده در بازار دارند تا انتخابی ساده تر داشته باشید.

استفاده از خمیر بندکشی چه مزایایی دارد؟

با استفاده از آموزش بندکشی سرامیک و سپس اجرا کردن آن، مزایای زیادی در دراز مدت نصیب استفاده کنندگان می شود. از جمله مزایای موجود در این محصول، این موارد را می توان نام برد:

  • خمیر بند کشی سرامیک پرسلان در برابر دوغاب سیمان دوام و طول عمر زیادی از خود نشان داده و به مرور شسته نخواهد شد.
  • با بهره بردن از این روش می توان از نفوذ آب به لایه های زیرین جلوگیری کرد. همه می دانیم نفوذ آب به زیر کاشی های و سرامیک ها عمر آن را تا چه اندازه کاهش می دهد و چنین خمیری بهترین گزینه است.
  • در نهایت باید استحکام بالای خمیر بندکشی را نام برد که دلیل آن استفاده از مواد ضد قارچ و ضد کپک در این ترکیب است.
ویژگی های پودر بندکشی

ویژگی های پودر بندکشی

پودربندکشی یکی از مواد دیگری است که برای بندکشی سرامیک و کاشی استفاده می شود. از مزایای آن ها نیز می توان استحکام بالا و عمر زیاد را نام برد.

این پودرها انواع مختلفی در بازار داشته و برای انتخاب هر یک باید از افراد کاربلد در این زمینه کمک بگیرید. این پودرها را می توان به انواع ضد آب، رنگی، نانو و آنتی باکتریال تقسیم کرد. در صورتی که پس از بندکشی متوجه شکافی در میان سرامیک شدید می توانید آن را با سرعت بالایی توسط پودر بندکشی بپوشانید.

چسب بندکشی چه کاربردهایی دارد؟

چسب های بندکشی مواد دیگری هستند که برای بندکشی سرامیک پرسلان کف و بدنه کاربرد دارند. ابتدا برای استفاده از آن­ها باید سطح مد نظر را از هر نوع آلودگی پاکسازی کرده و بعد آن را در میان سرامیک یا کاشی به کار ببرید. در صورتی که چسب های اضافی به موقع از روی کاشی ها پاک نشوند، بسیار محکم شده و به همین آسانی ها نمی توان آن ها را از بین برد. این نکته ای است که برای آموزش بندکشی سرامیک باید توجه داشت.

قیمت چسب بندکشی چقدر است؟

با نگاهی به بازار متوجه چسب های بندکشی فراوانی می شوید که هر یک کیفیت و قیمت خود را دارند. برای داشتن ساختمان هایی زیبا، ایمن و با دوام پیشنهاد می کنیم حتما مواد با کیفیتی را تهیه کنید. چسب های بندکشی جایگزینی نوین برای روش هایی نظیر ملات سنتی هستند و کارایی های ویژه ای دارند.

بنابراین خرید آن ها از دید بلند مدت حتما به صرفه خواهد بود. قیمت چسب بندکشی به عواملی مانند برند سازنده، نوع سرامیک و کاشی، رنگ و مساحت مکان نیازمند بندکشی بستگی دارد و با در نظر گرفتن تمام آن ها می توان تعرفه را تا حدودی تخمین زد.