صفحه اصلی
بلاگ
مقاله
بهترین رنگ کاشی و سرامیک استخر چیست؟ [ویژگی ها]
بهترین رنگ کاشی و سرامیک استخر چیست؟ [ویژگی ها]

بهترین رنگ کاشی و سرامیک استخر چیست؟ [ویژگی ها]

انتخاب رنگ و مدل سرامیک استخر برای هر ساختمانی همواره از تصمیمات دشوار برای افراد است؛ خصوصا اگر اطلاعات کافی در این باره نداشته باشند. اگر در مورد نیازهای یک استخر چیزی ندانید، برای انتخاب رنگ های مناسب دچار مشکل خواهید شد.

ترکیب چند رنگ مختلف از سرامیک ها در یک استخر معمولا پیشنهاد می شود، اما مدل های دیگری از طراحی هم هستند که می توان آن ها را برگزید. در این مطلب اطلاعاتی پیرامون بهترین رنگ سرامیک استخر را خواهید خواند.

بررسی بهترین رنگ سرامیک استخر

در زمان خرید بهترین رنگ سرامیک استخر باید فاکتورهای مختلفی را در نظر داشت. به عنوان نمونه بد نیست به نیازها و سلیقه دیگر افراد مراجعه کرده و ببینید آن ها به دنبال چه محصولات و رنگ هایی برای طراحی استخر خود هستند. شاید مشاهده ویدیوهای آموزشی و تصاویر در پلتفرم های اجتماعی مختلف، راهنمای مناسبی برای تعیین این رنگ ها باشد.

براساس میزان خرید مشتریان در چند سال اخیر در زمینه فروش کاشی و سرامیک های استخری، بهترین رنگ ها ترکیب سفید، آبی تیره و آبی روشن است که حتما بازدهی بهتری با چسب پرسلان خواهد داشت.

با نگاهی به ویدیوهای مختلف، معمولا این سه رنگ را در کنار هم می بینید و کمتر رنگ های غیر متعارف به کار برده می شوند. این سه رنگ به لحاظ روانشناسی هم توصیه شده و در هنگام استفاده از استخر، آرامش کافی را در اختیارتان قرار می دهد.

متاسفانه افراد زیادی رنگ های نه چندان کاربردی را برای استخر خود استفاده کرده و بعد از مدتی در پی جبران آن بوده اند. در اختیار داشتن چنین اطلاعاتی سبب می شود استخر خود را خیلی سریع و با کیفیت بالا به وجود آورده و از آن لذت ببرید.

اگر بعد از تحقیقات فراوان باز هم برای انتخاب بهترین رنگ سرامیک استخر به نتیجه نرسیدید، بهتر است با فردی متخصص در تماس باشید.

چه سرامیکی برای استخر مناسب است؟

چه سرامیکی برای استخر مناسب است؟

تفاوتی ندارد از چه رنگی برای سرامیک استخر خود استفاده می کنید، این سرامیک در هر صورت باید ویژگی ها و مزایای زیادی در خود داشته باشد. خوشبختانه کارخانه های زیادی در سال های اخیر دست به ساخت چنین سرامیک هایی زده و مشتریان نیز کاملاً از آن ها راضی هستند.

در عوض، تولیدی هایی هستند که نباید سراغ خرید از آن ها رفت. از جمله مهمترین ویژگی‌های سرامیک استخرها که این موارد را در زمان خرید نباید از یاد برد:

  • سرامیک‌هایی که برای کف یا دیواره‌های آن استفاده می‌شوند، نباید ویژگی جذب آب را در خود داشته باشند. البته این به جنس، مقاومت و نوعشان هم بستگی دارد، اما حتما باید به این نکته توجه داشت.
  • مقاومت سرامیک در مقابل سایش و یخ زدگی، ویژگی مهم دیگری است که به ویژه در مناطق سردسیر اهمیت زیادی پیدا می‌کند. در فصول سرد سال و با یخ زدن آب، احتمال شکستگی و یخ زدگی سرامیک‌های بی کیفیت وجود داشته و تا حد ممکن باید از خریدشان دوری کرد.
  • مقاومت سرامیک در برابر لغزش هم از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • متریال هم اهمیت زیادی دارد. سرامیک ها چه برای کف و چه دیواره و با هر رنگی باید بهترین مواد اولیه ممکن در آن ها به کار رفته باشد. خوشبختانه سرامیک های استخری اکثراً دارای لعاب بوده و از مقاومت بالایی برخوردار هستند.
  • برند یک سرامیک استخری نیز اهمیت زیادی در زمان خرید دارد. پس چنین محصولاتی را از برندی تهیه کنید که به اندازه کافی نسبت به آن شناخت دارید. مطالعه نظرات مردم در فضای مجازی و همچنین پرس و جو از مشتریان آن برند، شما را به هدفتان خواهد رساند.
  • از ویژگی های مهم دیگر یک سرامیک استخری باید قیمت آن را نام برد. با نگاهی به بازار متوجه گسترده بودن بازه قیمتی این سرامیک ها می شوید و می توان از هر نوعی از آن ها خرید کرد. با این حال پیشنهاد می شود سر وقت سرامیک های بسیار ارزان نروید، زیرا مواد اولیه مرغوبی در آن ها به کار نرفته است. در بخش بعدی از مقاله اطلاعات بیشتری در مورد قیمت سرامیک استخری دستگیرتان می شود.

در نهایت به طرح و رنگ زیبای سرامیک استخری می رسیم که موضوع اصلی بحثمان است. پوشش کف و دیواره های استخر باید زیبا و چشم نواز باشد.

سرامیک های طرح جدید معمولاً تنوع بالایی در طرح، رنگ و ابعاد داشته و مشتریان می توانند مطابق با سلیقه خود برای خرید آن ها عمل کنند. در مجموع انتخاب بهترین رنگ سرامیک استخر موضوعی کاملا شخصی و سلیقه ای است.

بهترین رنگ سرامیک استخر با قیمت به صرفه

بهترین رنگ سرامیک استخر با قیمت به صرفه

رنگ های گفته شده برای سرامیک استخر با وجود زیبایی و جلوه درخشان خود، کمی هزینه بر هستند. بنابراین اگر نمی خواهید هزینه چندانی کنید، استفاده از تک رنگ ها را به جای ترکیب رنگ ها توصیه می کنیم.

تک رنگ های آبی فیروزه ای یا آبی آسمانی از بهترین محصولاتی هستند که صرفه جویی در وقت و هزینه را نسبت به روش قبلی به بار می آورد.

البته استفاده از نوار سفید یا سرمه ای در کنار یکی از این رنگ ها، ترکیب فوق العاده ای را خلق می کند. این محصولات در گروه نخست قیمتی قرار داشته و صرفه اقتصادی خوبی دارند.

سخن پایانی

انواعی از کاشی ها و سرامیک ها برای کف و دیواره های استخر به کار می رود که خواص فراوانی دارند. سرامیک کف پرسلان یکی از آن هاست که برای تهیه آن کافیست با متخصصان پما ایمپریو در ارتباط باشید.